ТРИВОЖНІ ПОДІЇ: ЩО МОЖНА ЗРОБИТИ, ЩОБ ПОЧУВАТИСЯ СПОКІЙНІШЕ

Автор: Віка Щогла

Останні події в країні наклали свій слід на ментальному здоров’ї кожної українки та українця. Варто пам’ятати, що ця паніка та тривога ніяк не допоможе врегулювати становище, лише погіршить ситуацію. Як заспокоїтись хоча б на деякий час, розповідаємо у цьому матеріалі. 

Підтримайте нашу армію 

По-перше, це допоможе нашим військовим. По-друге, ви відчуєте важливість свого вкладу й зможете заспокоїти совість та зменшити хвилювання. Адже ви допомогли як змогли, залишилось довіритись ЗСУ. 
Допомогти армії можна за цими посиланнями: повернись живим“, “армія sos“, “кожен може“.

Врегулюйте потік новин 

Не всі новини є достовірними. Передивіться всі свої підписки та джерела інформації. Знайдіть 3-4 нормальних з них і переглядайте їх не частіше двох разів на день. 

Живіть своїм життям

Ходіть на роботу, частіше гуляйте (сонячні дні закликають), говоріть з друзями чи близькими про щось прекрасне, а не лише про політику, переглядайте разом фільми, смійтесь як і сміялись раніше, відвідуйте необхідні курси. Не змінюйте свою рутину.

Запишіться на необхідні курси

Більшість українців вже почали навчатися необхідним навичкам, а саме наданню першої допомоги. Це можуть бути онлайн або оффлайн матеріали та практичні заняття. Ці навички будуть необхідні у будь-якому разі, а вам стане спокійніше. 

Медитуйте 

Ми часто недооцінюємо медитацію та її вплив на наш мозок та психічний стан. Адже медитація це про дихання, про внутрішню свідомість. Саме вона допоможе вам врегулювати дихання та побороти напади несподіваної тривоги. 

Практика подяки 

Кожного ранку дякуйте Всесвіту чи Богу за те, за що хочете подякувати найбільше. Це допоможе віднайти цінність в кожному дні. 

Не нехтуйте допомогою спеціалістів 

Якщо вам надто складно справлятись з цим самостійно, ви завжди можете звернутись за допомогою до психолога. 

Займайтесь мистецтвом 

Кожного разу, як ви відчуваєте приступи тривоги, зробіть дихальну практику або помедитуйте для заспокоєння, а згодом простягніть руки до прекрасного — мистецтва. Ви можете почати малювати (будь що, каляки-маляки теж згодяться), вишивати, шити або в’язати, грати на якомусь з інструментів чи писати вірші або розповіді. Творіть. Адже саме творчість здатна повністю поглинути вас та відволікти від нав’язливих думок. 

Не нехтуйте спокоєм свого внутрішнього світу. Прикладайте зусилля для його відновлення та живіть з ним у гармонії. 

0 коментарів
0

Скоріш за все тобі сподобається: