КОНЦЕНТРАЦІЯ УВАГИ: ЯК СФОКУСУВАТИСЯ НА ВАЖЛИВОМУ

Автор: Віка Щогла

Цифрова епоха привнесла в життя сучасної людини не тільки зручність використання смартфону та мереж, але й черезмірну тривогу та розріджений фокус уваги. Заходячи на п’ять хвилинок в TikTok ми витрачаємо годину, а навіть і більше, листаючи смішні й не дуже відео одне за одним. Або, сідаючи за навчання та роботу — переводимо погляд на нове повідомлення, щойно надійшовше на смартфон. Як сконцентруватися в цифрову епоху, розповідаємо далі. 

Пріоритети

В першу чергу вам необхідно встановити свої пріоритети. Якщо ви будете відноситися до них як до важливого складника вашого шляху, то нескінченні відео в TikTok швидко йдуть на останній план, залишаючи важливе попереду.

Що необхідно зробити? 

Зробіть власну нотатку своїх пріоритетів, це може бути електронна або паперова помітка з переліком та важливістю ваших пріоритетів. Поставте її на робочий стіл або як шпалери телефону/ноутбуку. Кожного разу, коли ви будете втрачати фокус уваги, ви можете повертатись до цієї помітки, як до важливого нагадування. 

Використовуйте режим роботи на телефоні 

З новим оновленням IOS з’явилось багато зручних модів для зосередження. Ви можете самостійно налаштувати ваш режим, задаючи йому певний час роботи, в який вам необхідно зосередитися більш за все. Не нехтуйте цим лайфхаком, так як він допоможе викарбувати звичку роботи, навчання або творчої години. 

Що необхідно зробити? 

Спочатку оновіть ваш IOS, якщо у вас Android ви можете використовувати режим польоту (але якщо є спеціальні режими, то це спрощує дії), потім відкрийте папку зосередження на швидкій панелі й налаштуйте все, що вам необхідно. 

Налаштуйте сповіщення 

Частіш за все ми отримуємо сповіщення навіть тоді, коли вони нам взагалі не потрібні. Зайві додатки нагадують нам про їхні оновлення, черговий канал надсилає багато нових повідомлень, а інстаграм сповіщає про новий лайк.

Що необхідно зробити?

Щоб не втрачати фокус на такі дрібниці, налаштуйте ваші сповіщення на основному рівні: видаліть непотрібні додатки, відпишіться від зайвих каналів, налаштуйте можливість додатків надсилати сповіщення. Загалом, видаліть та приберіть усе зайве. Згодом налаштуйте режим роботи, залишивши лише екстрені сповіщення (від сім’ї або друзів). 

Використовуйте техніки концентрації 

Якщо ви хочете приділяти певний час на навчання або роботу, то вам може підійти техніка Pomodoro. На щастя, в YouTube є багато відео з різним таймом для відпочинку та роботи. Якщо ви не хочете почуватися самотньо або маєте необхідність відчувати “підтримку”, то робота з увімкненим відео — порятунок. 

Час без гаджетів

Необхідно навчитися не тільки вчасно відкладати їх в сторону, але й жити без них. Так, не зовсім, адже це навряд вийде, але певний час присвячувати натуральним думкам та діям все ж необхідно. 

Що необхідно зробити? 

Сформуйте щоденну звичку займатися справами, які не пов’язані з вашим телефоном, надайте перевагу паперовим книжкам, робіть дихальну практику або гімнастику, прибирання чи приготування їжі, медитацію чи заняття творчістю. Кожного разу приділяйте цьому якомога більше часу, почніть з 10-15 хвилин та постійну переходьте до години або навіть кількох в день. 

Не беріться одразу за все 

Швидкий шлях до вигорання — велика кількість “необхідного”. Якщо ви раптом вирішили вчити все й одразу, працювати й там і сям, освічувати себе різними лекціями та курсами, то, будь ласка, притримайте коней. Поверніться до першого пункту, прочитайте статтю про пріоритети, заспокойтесь й передивіться ваш список “необхідного”. Навіть, якщо все з нього й справді є необхідним, вам потрібно його розділити на декілька підходів, сформувати звичку та сконцентруватися на першій частині, а потім переходити до другої або третьої. 

Автор статті: Віка Щогла

0 коментарів
4

Скоріш за все тобі сподобається: