ЯК ЗМІНИТИ СЕБЕ: СТВОРЮЄМО ЗВИЧКИ

Автор: Віка Щогла

З понеділка в понеділок, з року в рік ми обіцяємо собі змінитися, змінити свою рутину, стати краще й наповнити все сенсом. Якщо всі ваші бажання стати продуктивніше перетворюються в велику сніжну кулю, яка мчиться з гори прямо на вас, вам необхідно переосмислити ваше поняття продуктивності й звичок.

Як створювати звички правильно?

Сортуйте думки

Не піддавайтесь впливу сучасних продуктивних людей. В більшості випадків нормальна продуктивність перетворилась в токсичну. Не прокинулась о шостій ранку? Витрачаєш час. З’їла щось мучне замість авокадо тосту на сніданок? Неодмінно набереш декілька нових кг. Не пішла в зал після роботи? Навіть не май надій на прес! Все це утворює великий тиск на вас, що може призвести до емоційного вигорання. Навчіться сортувати все, що ви отримуєте. Вам не потрібно доводити усьому світові на що ви здатні. Вам просто необхідно знайти свою путь, створити комфортну рутину для досягнення цілі й слідувати їй, не караючи себе за відхилення від неї. 

Знайдіть особисту мотивацію

Мотивація — це доволі перманентний стан. Щоб знайти свою справжню мотивацію (ні, це не фотокарточки з пінтересту), необхідно прислухатися до своїх далеких бажань.  Спробуйте поговорити з собою й записати все. Візьміть блокнот і ручку та приділіть собі від 20 до 60 хвилин. Прислухайтесь до внутрішнього голосу й дайте відповідь на такі запитання:

  1. Навіщо я хочу змінити свою повсякденну рутину? Що стоїть за цим бажанням? 
  2. Які звички я хочу створити й чому? Що саме вони принесуть у ваше життя. Опишіть їх й перенесіть на папер. Відповідайте чесно. На цьому питанні більшість звичок просто відсіюються. 
  3. Скільки часу в день я можу приділяти кожному з занять? Також визначте які звички стають щоденними, щотижневими й щомісячними. Розсортуйте їх. 
  4. Що дадуть мені ці звички через рік? Наприклад, щоденні заняття іноземними мовами дозволять мені скласти іспит і я полечу за кордон. Звичка — це сходинка до вашої цілі. 

Не клішуйте й не заганяйте себе в рамки

Доволі часто у соц.мережах можна зустріти “ті самі” посібники” як стати “тією самою дівчиною”. Кимось прописані цілі й кроки регламентують, як саме й куди ви маєте йти. Але наскільки ця система підходить саме вам? Прислухайтесь до себе. Щоденна рутина це не про погану чи хорошу звичку, це про те, де ви зараз та де ви хочете бути через деякий час. Тож думайте ширше, виключайте зі свого життя те, що не відкликається вашій душі та любіть свої маленькі щоденні кроки. 

Створіть умови

Щоб навчитися малювати, необхідно мати олівці й клаптик паперу. Так і зі звичками: створіть умови, які допоможуть вам переходити від дії до дії. Облаштуйте кімнату, робоче місце, придбайте необхідне приладдя, розпишіть кожен етап та приділіть час організації. Це допоможе створити не тільки умови, а й дисципліну на перший час.

Почніть з маленьких кроків

Не потрібно підкорювати Еверест в перший же день. Альпіністи багато тренуються до сходу на вершину і долають багато перепон перед тим, як побачити увесь світ з підкоренної гори. Почніть з плану своїх тренувань, перейдіть до створення маршруту, передбачте можливі ризики та повільно рухайтесь в обраному напрямі.

Ведіть щоденник змін та звершень

Ця практика допоможе вам розібратися із вашими почуттями та звернути увагу на маленькі результати. Пишіть, чого саме ви змогли досягти за день, тиждень або місяць. Впевнені, через певний час ви здивуєтесь, як змінилися ваші почуття та ставлення до змін за цей період. 

Припиніть усе контролювати 

Не завжди все йде за планом. Це життя, тож несподівані перепони — це нормально. Прийміть це, пропрацюйте і йдіть далі. Не потрібно бити себе лінійкою по руках кожного разу, як щось пішло не так.

Не забувайте про дрібниці

Іноді зовсім маленькі кроки, ресурси й мотиви наближають нас до великого результату. Приклад тому — вивчення іноземної мови. Буває достатньо 15 хвилин на день замість двох годин на тиждень, щоб підвищити свій рівень.

Позбавтесь старого

Ні, не потрібно викидати увесь дім. Але з балластом необхідно прощатися, щоб піднятися вище. І це не тільки про матеріальне, а й — про внутрішнє, те, що глибоко приховано у вас. 

Редакція бажає вам натхнення та сили волі у новому році. Віримо в вас. 

0 коментарів
1

Скоріш за все тобі сподобається: